Dobry konwojent musi być przygotowany na różne scenariusze, ale powinien także liczyć się z tym, że będzie przewoził rozmaite dobra. Poza środkami pieniężnymi czy cenną dokumentacją firmową lub urzędową, konwojowaniu mogą podlegać również kruszce oraz biżuteria.

Nie musimy chyba tłumaczyć, że metale oraz kamienie szlachetne potrafią sobą przedstawiać znaczną wartość – na tyle dużą, że muszą podlegać specjalnym procedurom przewozu. Zlecenia w tym zakresie mają zarówno klienci prywatni, jak też mennice czy instytucje muzealne.

Transport takich dóbr w konwoju ma swoje specyficzne wymagania, ponieważ kosztowności należy w sposób odpowiedni zabezpieczyć, aby nie uległy one uszkodzeniu podczas przewozu. Dobra agencja ochrony posiada odpowiednie systemy schowków, walizek czy futerałów, które pozwalają właściwie przygotować takie cenne przedmioty do konwojowania.

Polecamy do trzymania wartościowych przedmiotów w garażu -> solidne bramy garażowe Dekedo – Oknoplast

tanie komody

Poza tym wszystko odbywa się „tradycyjnie”, a więc konwojenci poruszają się specjalnym pojazdem, są uzbrojeni i gotowi reagować na wszelkie zagrożenia. Z uwagi na to, że wartość metali szlachetnych czy wszelkiej biżuterii znajdującej się w takim transporcie potrafi być naprawdę wysoka, a czasami są to antyki o wartości historycznej i muzealnej, w całą operację mogą być także zaangażowane służby państwowe w postaci policji czy żandarmerii wojskowej.

Oczywiście decyzje w tym zakresie należą do osób lub podmiotów zlecających konwój. Zwykle z takich dodatkowych rozwiązań korzysta się w przypadku tych transportów, które są zlecane przez instytucje publiczne.

studniewiercone.net www.1809.pl