Monitoring jest obecnie jedną z najpopularniejszych form ochrony, jakie są wykorzystywane zarówno przez firmy jak i osoby prywatne. Jego popularność wynika z kilku kwestii – na pewno jest to narzędzie proste, niezawodne i stosunkowe tanie w utrzymaniu.

Wybierając monitoring dla obiektu, bez względu czy jest to budynek firmowy czy prywatna posesja rozważyć należy jednak kilka kwestii technicznych. W pierwszej kolejność rozważyć trzeba to, jakim funduszem dysponujemy i ile kamer monitoringujących jesteśmy w stanie zakupić i zamontować.

Oczywiście w tym przypadku więcej kamer oznacza większą ochronę, jednak należy zachować zdrowy umiar i rozsądek. Lepsze kamery mają szeroki zasięg rejestracji obrazu, dlatego też nie trzeba ustawiać ich na każdym metrze kwadratowym powierzchni.

Ważna jest także kwestia tego na jaki typ monitoringu się zdecydujemy – czy będą to sprzęty przewodowe czy bezprzewodowe, oraz w jaki sposób rozmieścimy ewentualne okablowanie. Bezpieczeństwo okablowania jest bardzo ważne, gdyż w przypadku jego zniszczenia cały system monitoringu przestanie poprawnie działać.

studio podcastowe

Ważne jest tez rozmieszczenie kamer monitoringujących. Jeżeli mamy ograniczone możliwości sprzętowe wówczas najbardziej wskazane jest umieszczenie ich w miejscach strategicznych – np.

przy bramie wjazdowej, głównych drzwiach wejściowych czy wnętrzu pierwszego korytarza. Pamiętaj także o regularnych przeglądach i konserwacjach systemu monitoringującego – wskazane jest, aby czynności takie przeprowadzać co kilka miesięcy.

lokalizacja stron internetowych comfortsystemhouse.pl