Często mówi się, że „wszystko jest dla ludzi”. Jeśli chodzi o kwestię żywienia, to chyba jednak nie do końca tak jest, chociaż ogólnie rzecz biorąc, w tym powiedzeniu jest jednak sporo prawdy. Dotyczy to zarówno napojów, jak też pokarmów.

www.baittech.pl

Niektórzy ludzie po prostu nie mogą spożywać określonych rodzajów pokarmów oraz napojów, ponieważ te nawet w małych ilościach im szkodzą. Dotyczy to na przykład osób schorowanych, starszych czy też uczulonych na określone składniki. Jeśli raz na jakiś czas – powiedzmy raz na miesiąc – zjemy niezdrowy posiłek, to raczej nie powinno nam to jakoś szczególnie zaszkodzić, co nie zmienia w niczym faktu, że zdecydowanie lepiej jest zawsze jeść zdrowo.

Jeśli chodzi o alkohol i używki typu kawa, to w rozsądnych ilościach nie działają one na nas źle. Co ciekawe, naukowcy twierdzą, że określone rodzaje alkoholu w niewielkich dawkach działają na nas nawet pozytywnie – chodzi tutaj przykładowo o czerwone wino. Zdaje się więc, że owszem, wszystko (albo niemal wszystko) jest dla ludzi, ale tylko dla ludzi rozsądnych.

serwetki gastronomiczne https://www.dagrasso.pl/kalisz