Coraz więcej firm ochroniarskich świadczy usługi z zakresu konwojowania wartości materialnych. Taka praca może mieć bardzo różny wymiar, jednak w najogólniejszym rozumieniu chodzi o to, że dana firma zobowiązuje się w sposób bezpieczny przetransportować pieniądze lub inne przedmioty materialne tak, aby w stanie nienaruszonym trafiły one z punku A do punktu B. Podczas takiego konwojowania zatrudniane są specjalne ekipy pracowników, czyli tzw.

konwojenci. Do konwojowania wartości materialnych konieczne jest wykorzystanie specjalnych środków transportu – najczęściej jest to motocykl lub samochód. W przypadku samochodu pojazd ten często jest opancerzony i posiada np.

szyby kuloodporne. Ważne jest także to, aby pojazd do konwojowania wartości materialnych był zawsze wyposażony w system monitoringu GPS. Jest to szczególnie ważna np.

w przypadku napaści lub porwania auta. Dzięki szybkiej lokalizacji pojazdu właściwe służby będą w stanie szybko dotrzeć na miejsce i odbić skradziony pojazd. Ważne jest też to, aby pojazd wykorzystywany do konwojowania był wyposażony w nadajnik, może to być CB radio, dzięki któremu konwojenci będą mogli komunikować się z innymi osobami.

Firmy oferujące konwojowanie wartości materialnych powinny być godne zaufania i posiadać doświadczenie w pracy tego typu. Konwojowanie wiąże się bowiem z bardzo dużym ryzykiem – nie tylko strat materialnych, ale także naraża zdrowie a nawet życie konwojentów. Dlatego tak ważne jest ich solidne i fachowe przygotowanie.

lokalizacja sklepów internetowych lektor angielski