Nad Ziemią każdego dnia krąży ponad 20 satelitów, które Amerykanie wysłali na orbitę, a które stanowią istotę całego systemu lokalizacji i nawigacji. Gdyby te urządzenia naraz przestały działać, oznaczałoby to poważny problem dla milionów osób na świecie, ponieważ czasami lokalizacja pozwala wykonywać rozmaite zawody i zarabiać pieniądze. Dzięki nawigacji samochodowej każdy może dojechać w dowolne miejsce, nawet jeśli wcześniej tam nie przebywał – wystarczy tylko, że będzie podążał za wskazówkami. Naturalnie podróżowanie samochodem to tylko jedna z sytuacji, w której GPS bardzo człowiekowi pomaga.

Zabezpieczenia Poznań

Z powodzeniem używają go również rowerzyści, motocykliści, a także osoby poruszające się pieszo. Wszystko rzecz jasna jest podporządkowane temu, aby znaleźć drogę do obranego celu. Trudno jednoznacznie oszacować, ile osób na świecie każdego dnia wykorzystuje GPS, ale jest jasne, że to liczba spora. Z uwagi na fakt, że brak źródeł wiarygodnych statystyk, jesteśmy w tym zakresie skazani na domysły.

Fakt, że GPS-owi towarzyszy tak znaczące zainteresowanie ze strony użytkowników ma swoje przełożenie na dochody firm zajmujących się dostarczaniem rozwiązań nawigacyjnych oraz lokalizacyjnych. Rośnie bowiem popyt na rozmaite urządzenia, ich sprzedaż wzrasta cały czas. W dużej mierze jest to zasługa faktu, że cena sprzętu z modułami GPS jest znacznie niższa niż jeszcze kilkanaście lat temu, gdy technologia satelitarna dopiero raczkowała na rynku cywilnym. Obecnie chętnych jak tak dużo, że ceny musiały znacząco spaść.

www.galapagosmusic.pl www.handikapplus.pl