Polska jest krajem, w którym powierzchnia lasów jest naprawdę spora, jeśli porównamy się pod tym względem do innych krajów europejskich. Co ważne, większość tych lasów należy do państwa i stanowi dobro wspólne.

Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy z nas może korzystać z tych lasów, czyli na przykład zbierać tam owoce i grzyby. Jeśli mieszkamy w mieście i nie mamy własnej działki, to dobrze byłoby pojechać od czasu do czasu do lasu, żeby zaopatrzyć się w dobra natury.

www.ima966.pl

W lesie najłatwiej jest znaleźć jagody i grzyby. Te drugie zasługują na uwagę głównie z racji swoich walorów smakowych, ale te pierwsze są również zdrowe.

Można je jeść na surowo albo też robić z nich przetwory i soki. W leśnych ostępach natrafić możemy również na dzikorosnące maliny czy też jeżyny.

Jeśli znamy się na roślinach, to z pewnością znajdziemy tam dużo więcej bardzo wartościowych produktów, które możemy wykorzystać w naszej kuchni. Oczywiście, podczas przebywania w lesie możemy nie tylko uzupełnić spiżarnię, ale również odpocząć i się zrelaksować.

https://www.dagrasso.pl/bielsk-podlaski/kontakt pizza poznań najlepsza