Pieniądze, uzyskiwane w nielegalny sposób, zwykle próbuje się w sprytny sposób wprowadzić do obiegu. Po sprawnie dokonanej akcji zarówno zawodowi przestępcy, jak i drobni oszuści mogą zachować pozory uczuciwości.

Tylko tak mogą bowiem odwrócić od siebie podejrzenia, a przy tym dostać się na legalny rynek. Najczęściej pieniądze, pochodzące z nielegalnego źródła w formie gotówki wywozi się do innego państwa.

Tam natomiast wpłaca się ją na konto bankowe bądź inwestuje w przedsiębiorstwo, zakładane zgodnie z literą prawa. Następnie osoba, która zdobyła pieniądze, stara się zatuszować ich nielegalne pochodzenie.

www.euregiobodensee.org

W tym celu dokonuje licznych wpłat i wypłat z wielu różnych kont w różnych krajach, by utrudnić komuś postronnemu możliwość wykazania, skąd tak naprawdę wzięła się cała kwota. Pomocne okazuje się także zakładanie wielu lokat, ich późniejsza likwidacja oraz kupowanie akcji na giełdzie.

Na samym końcu dokłada się wszelkich starań, by stworzyć przekonującą opowieść, która tłumaczyłaby rzekome pochodzenie pieniędzy. Bardzo często oszuści decydują się na nieprawdziwą sprzedaż nieruchomości lub samochodów.

Zdarza się też, że świadomie zawyżają kwoty faktur, wystawionych za uczciwie sprzedane towary.

w komornikach rehabilitacja komorniki gabinet rehabilitacyjny Psycholog Online Poznań