Dzieci miewają tysiąc pomysłów na minutę i czasem naprawdę trudno przewidzieć, co małemu człowiekowi może przyjść do głowy. Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza podczas urządzania mieszkania, które nieodpowiednio przygotowane, stanowi nieprzyjazne miejsce dla ciekawskiego malucha. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo dziecka, trzeba pamiętać o zabezpieczeniach niektórych elementów w mieszkaniu. Na ostre kanty warto więc założyć specjalne osłonki silikonowe, a na szafki oraz lodówkę założyć odpowiednie blokady.

Jeśli akurat mieszkanie jest przygotowywane na narodziny dziecka, warto o niektórych rzeczach pomyśleć zawczasu. Trzeba pamiętać, że wybór płytek zamiast drewnianej podłogi z pewnością nie okaże się dobrym pomysłem. Takie podłoże zazwyczaj jest bardzo śliskie i naraża dziecko na częste i twarde upadki. Nie należy również zapominać o zabezpieczeniu kuchenki, z której maluch może zrzucić na siebie garnki z gotującymi się potrawami.

Niebezpieczeństwo stanowią także gniazdka elektryczne, dlatego koniecznie trzeba zabezpieczyć je specjalnymi nakładkami.

http://kaflando.pl/ tkaniny zasłonowe