O znaczeniu kondycji psychofizycznej człowieka nie trzeba specjalnie przekonywać. Już od najdawniejszych czasów zdawano sobie sprawę z nierozerwalności dwóch płaszczyzn życia ludzi – fizyczności i psychiki. Dbanie o oba wymiary to obowiązek każdego z nas, dla lepszej jakości życia.

Poprawnie funkcjonująca kondycja psychofizyczna daje siłę, by pracować, spełniać się jako członek rodziny, hobbysta. Wpływać na stan fizyczny i psychiczny można na wiele sposobów, zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Do pozytywów należy zaliczyć diety, nie tylko utożsamiane z odchudzaniem.

To także „wejście” na zdrowszy styl odżywiania się, nawet jeśli nie mieliśmy wcześniej problemów z otyłością czy nadwagą. W diecie zastępujemy wszystko co niepotrzebne, a więc słodycze, przegryzki słone, tłuste potrawy, alkohole, zdrowymi zamiennikami. Inny sposób na poprawę fizjonomii to ruch.

Fizyczna aktywność w postaci uprawiania sportów wiążę się z piciem wody. Ten składnik to trzeci sprawca poprawy fizjonomii. Skutkiem jej braku jest przemęczenie, odwodnienie, nawet drżenie rąk.

medident.pl