W życiu każdego człowieka przychodzi taki czas, kiedy zaczyna bardziej dbać o swoje zdrowie. Najczęściej moment ten następuje po ukończeniu 40. roku życia, kiedy większość z nas na własnej skórze zaczyna odczuwać skutki starzenia się. Jak więc dbać o swoje zdrowie po czterdziestce, aby zapobiec rozwojowi poważnych chorób na starość? W tym okresie powinniśmy zadbać przede wszystkim o serce, które jest jednym z najbardziej wrażliwych na upływ czasu organów. Upływ lat powoduje, że jego lewa komora staje się grubsza, a co za tym idzie serce pracuje wolniej i przetacza mniej krwi.

www.mniejznane.pl

Aby więc dobrze dbać o swój układ krwionośny, należy kontrolować m.in. poziom cholesterolu. Jego odkładające się w żyłach i tętnicach złogi utrudniają przepływ krwi. To z kolei powoduje, że do mięśni i organów dociera mniej tlenu – dlatego nawet proste, niewymagające dużej siły czynności zaczynają nas męczyć.

Po czterdziestce warto też pamiętać o regularnych badaniach lekarskich – większość chorób wykryta we wczesnym stadium jest całkowicie uleczalna.

Psychoterapia Poznań nierozerwalni