Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym możliwy jest monitoring pojazdów idący znacznie dalej niż tylko określanie położenia auta na mapie. To oczywiście zadanie być może najważniejsze i dające najwięcej konkretów, ale nie jedyne, które może być istotne.

Bardzo interesująco wyglądają usługi w zakresie zdalnej kontroli poziomu zużycia paliwa, po które bardzo chętnie sięgają firmy transportowe, kurierskie czy spedytorzy. Wiedza o tym, ile paliwa w jakim czasie zużyto jest ważna i to z różnych względów.

Praktyka pokazuje, że kierowcy zawodowi nie zawsze zwracają uwagę na to, czy ich bak jest pełen. Wydaje się to dziwne, ale często są oni skupieni na zupełnie innych zadaniach i zamiast nich nad kwestią musi czuwać centrala.

Ta ma dziś bardzo duże możliwości, ponieważ przełożeni mogą kontrolować stan zużycia paliwa w oparciu o specjalną sondę instalowaną w zbiorniku. Dostarcza ona na bieżąco informacji o zużyciu i gdy poziom paliwa stanie się zbyt niski, pojawi się odpowiedni monit w systemie.

Najczęściej czujniki zużycia paliwa są montowane w samochodach łącznie z urządzeniami służącymi do ustalania pozycji pojazdu w ramach technologii GPS. Taki pakiet sprawia, że klient płaci mniej za rozwiązania dostarczane przez firmę zewnętrzną, a zyskuje pełen obraz tego, w jaki sposób auto działa i jak jest wykorzystywane.

Czasami dzięki sondzie paliwa można ustalić problemy techniczne z pojazdem – na przykład gdy tempo spalania jest znacznie większe niż wynika to z przebytego w trasie dystansu.

https://www.mebleblackart.pl/oa-tapicerowane,66,66 czujki alarmowe