Jeżeli uwielbiamy wycieczki rowerowe i często je robimy, to z pewnością chcemy, żeby towarzyszyły nam dzieci. Większe mogą jechać na swoich rowerach, mniejsze w fotelikach. Co jednak, gdy chcemy się wybrać na dłuższą wyprawę rowerową, albo pogoda nie zachęca do siedzenia w foteliku? Wówczas dobrym rozwiązaniem może się okazać przyczepka rowerowa. Jak ją jednak wybrać, aby mieć pewność, że będziemy z niej zadowoleni, żeby nasze dziecko było w niej bezpieczne i jednocześnie, żeby spełniała ona szereg innych naszych oczekiwań? Jak się okazuje, tutaj również mamy wiele różnych propozycji, więc warto im się na spokojnie przyjrzeć, aby zdecydować, która z nich okaże się być tą najlepszą.

Warto także zapoznać się z opiniami osób, które już korzystają z tego typu urządzeń, tak abyśmy mogli na ich podstawie powiedzieć, na co powinniśmy się zdecydować.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Bez wątpienia, jeśli decydujemy się na zakup przyczepki rowerowej, to najważniejsze będzie dla nas bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego też warto się upewnić w jakie pasy jest wyposażona taka przyczepka, czy posiada ona odpowiednie amortyzatory. Warto również wiedzieć, że niektóre z nich wyposażone są w specjalne hamulce tarczowe, co również pomaga w ich wyhamowaniu.

Warto także się zastanowić czy taka przyczepka ma służyć tylko do rowerowych wycieczek, czy może chcemy z niej korzystać również podczas biegania, jazdy na rolkach czy podczas spacerów w formie spacerówki. Dodatkowo warto się też zastanowić, w jakich warunkach będziemy korzystać z takiej przyczepki. Czy planujemy jeździć głównie po asfalcie, po piasku, wybierać się na górskie wyprawy albo na spacery po plaży? W zależności od tego, jakie dodatkowe wyprawy planujemy z taką przyczepką rowerową, będzie ona musiała mieć odpowiednie koła, aby poradziła sobie w danych warunkach.

O czym jeszcze musimy pomyśleć?

Wybierając przyczepkę rowerową, powinniśmy się również zastanowić nad tym, jaką pojemność powinien mieć jej bagażnik.

Im więcej rzeczy ze sobą zabieramy, im dłuższą wycieczkę planujemy, tym większy powinien być bagażnik, jaki będzie posiadała dana przyczepka. No i oczywiście musimy sprawdzić jaka jest jej odporność na warunki atmosferyczne. Niektóre przyczepki posiadają wodoodporny spód, a więc nawet jeśli na drodze są kałuże, to przyczepka pozostanie sucha. Warto także pomyśleć o specjalnej osłonie przeciwdeszczowej, bo wówczas będziemy mieli całkowitą pewność, że żaden deszcz nie będzie groźny dla naszych dzieci.

Warto zobaczyć jakie przyczepki rowerowe są nam proponowane, porównać wyniki testów, którym zostały poddane. Wówczas łatwiej będzie nam powiedzieć, która z nich, okaże się być tą najlepszą dla nas.

www.nanocluster.pl