Ciemne meble zawsze sprawiają wrażenie bardzo eleganckich, jednak należy pamiętać o tym, że ich wybór nie zawsze może okazać się korzystny. Do jakiego salonu warto więc zdecydować się na meble, wykonane z ciemnego rodzaju drewna? Ciemne meble lubią kontrasty, dlatego dobrze sprawdzą się w salonie z jasnymi ścianami. W wyborze mebli lepiej jednak zachować ostrożność i być konsekwentnym.

www.1809.pl

Decydując się na zakup ciemnych mebli, trzeba koniecznie pamiętać by wybrać także ciemny stół. Ciemne meble najczęściej pojawiają się w typowo klasycznych aranżacjach, jednak nie tylko. Salony urządzone w stylach eklektycznych lub glamour również stawiają na mocną i wyrazistą kolorystykę mebli.

Ciemne meble można także wybrać, gdy planuje się urządzenie mieszkania w mocno nowoczesnej aranżacji. Dużą zaletą ciemnych mebli jest to, że pasują one zarówno do jasnej, jak i ciemnej podłogi. Ponadto, doskonale prezentują się w otoczeniu jasnych ścian, jednak ciemniejsze kolory również często dobrze z nimi współgrają.

lustra https://www.amica.pl/produkty/lista/29-Odkurzacze