Aktywność fizyczna to bardzo ważna część naszego trybu życia. Dzięki niej możemy nie tylko cieszyć się dobrą kondycją, ale także lepszym zdrowiem. Okazuje się bowiem, że ćwiczenia fizyczne mogą być doskonałym lekarstwem na ból.

Jak to możliwe? Aktywność fizyczna wspomaga leczenie wielu chorób, takich jak cukrzyca, nadwaga, bóle pleców czy schorzenia związane z sercem i układem krążenia. Bez niej – choć niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę – jesteśmy rozdrażnieni, zmęczeni, a nawet cierpimy na bezsenność. Istotne jest jedynie, aby doprać ćwiczenia fizyczne do naszych potrzeb.

Jeżeli jesteśmy zdrowi, nie ma z tym większego problemu. Wówczas każdy wysiłek fizyczny – zarówno aerobowy jak i siłowy będzie dla nas odpowiedni. Zastanówmy się jedynie nad jego intensywnością, aby nie nabawić się niepotrzebnej kontuzji.

W innych przypadkach, np. gdy mamy żylaki bądź chorujemy na serce, przed rozpoczęciem treningów skontaktujmy się z lekarzem rodzinnym. Dzięki temu na pewno nie zrobimy sobie krzywdy.

stoły bankietowe